חדשות

הבאדי-בילדר הטבעוני מוביל קמפיין בגיל 78

ג׳ים מוריס, באדי-בילדר בגמלאות, עלול לשנות את כל מה שאתם חושבים על טבעונות. מוריס, שמופיע בקמפיין החדש של ארגון זכויות בעלי החיים PETA, מוכיח שאפשר להתקיים מתזונה טבעונית מבלי להתפשר על הבריאות. בגיל 78, אחרי שנים של טבעונות, הגוף שלו עדיין שרירי מאוד.

מוריס היה שרירן מקצועי עד שנת 1985 – אז הוא החליט להפוך לצמחוני ועזב את המקצוע.

״הפרוטאין שבמוצרים מן החי עמוס בשומנים ובכימיכלים ובעוד חומרים שמזיקים לכם״, הוא סיפר: ״כשהתמודדתי בתחרויות והייתי צריך לאכול את כל זה, היו לי הרבה מאוד בעיות עיכול. כל הזמן הרגשתי נפוח, בעצירות והרגשתי מאוד אומלל. ידעתי בוודאות שאם אמשיך לאכול ככה לא אהיה כאן הרבה זמן״.

אחרי מספר שנים של תזונה צמחונית, מוריס החליט ללכת צעד אחד קדימה ולהפוך לטבעוני – ומספר שמצבו הבריאותי רק השתפר מאז המעבר. די מטורף כשמתחשבים בגיל שלו.

בפרסומת מדגמן מוריס כאיש החושב, עם הסיסמה ״חשוב לפני שאתה אוכל״. עם זאת, יש לציין שכדי להנות מתזונה טבעונית ולא לפגוע בבריאות יש לשמור על איזון נכון של סוגי מזון, לקחת במידת הצורך ויטמינים ובאופן כללי מומלץ להתייעץ ראשית עם תזונאי. אם תדאגו לעשות זאת – תוכלו גם לחיות חיים מוסריים יותר וגם ליהנות מבריאות מצויינת.

דרך Huffington Post

About the author

גל מור

גל מור הוא מהמייסדים והעורך הראשי של BeMedia ו"חורים ברשת". גל הוא מאנשי התוכן הוותיקים והבולטים בתחום הדיגיטל. הוא היה כתב המחשבים הראשון של אתר ynet עורך ערוץ המחשבים ומנהל פיתוח התכנים באתר. בשנת 2016 ייסד את Bemedia, פלטפורמת מדיה באמצעות חוכמת ההמונים

Comments

comments

Add Comment

Click here to post a comment

-->

חמים עכשיו

[if lt IE 9]
[if lt IE 9]