חדשות

זו הסיבה הדוחה מדוע תאנים אינם מאכל הולם לטבעונים

אם אתם אוהבים תאנים, בין אם הן יבשים או לא, אולי תרצו לדעת שלא מדובר בפרי תמים ולא מזיק וככל הנראה אינו מתאים לטבעונים. טוב, למען האמת זה יגעיל גם אנשים שאינם טבעונים.

התאנה היא פרי פופולרי ואהוב בארץ ובעולם, היא מוגשת טרייה או יבשה, בתוך מאכלים ומאפים ואצלנו בארץ היא פופולרית בעיקר בגירסתה המיובשת על פי מיטב המסורת בט”ו בשבט.

אך מסתבר שהפרי הזה מחביא בתוכו סוד אפל. מלבד בני האדם, גם צרעות חובבות לא קטנות של תאנים אך מסיבות אחרות לגמרי. הן נוטות להאביק את התאנים ועד כאן הכל טבעי. הבעיה היא שפעמים רבות כאשר הן מאביקות את הפרי הסגלגל הן נתקעות בו ובחלק מן המקרים הן לא מצליחות להשתחרר.

כתוצאה מכך הצרעות האומללות מאבדות את חייהן אבל זה לא מסתיים בזה. הסיבה לכך שלא תראו צרעה בתוך תאנה היא שהן “זוללות” את הצרעה, באמצעות אנזים בשם פיסין שאחראי על פירוק גופת הצרעה לחלבון וכך הוא משתלב בתוך הפרי. מעריכים שבכל תאנה יש לפחות צרעה אחת מתה. טוב, או מה שנשאר ממנה.

About the author

גל מור

גל מור הוא מהמייסדים והעורך הראשי של BeMedia ו"חורים ברשת". גל הוא מאנשי התוכן הוותיקים והבולטים בתחום הדיגיטל. הוא היה כתב המחשבים הראשון של אתר ynet עורך ערוץ המחשבים ומנהל פיתוח התכנים באתר. בשנת 2016 ייסד את Bemedia, פלטפורמת מדיה באמצעות חוכמת ההמונים

Comments

comments

Add Comment

Click here to post a comment

-->

חמים עכשיו

[if lt IE 9]
[if lt IE 9]