חדשות

סיבות מצוינות להפוך טבעונים ביום הטבעונות הבינלאומי

משנה לשנה מתברר כי טבעונות רחוקה מלהיות אופנה של היפסטרים. זה לא רק מה שאתם אוכלים אלא גם בחירה מודעת של דרך חיים: טבעונים נוטים גם לא לצרוך מוצרים מעור והם אומרים לא תודה לפרוות, מוצרי עור ומוצרים מעובדים אחרים מבעלי חיים. הם גם מאמצים לעצמם סגנון חיים בריא יותר, כפי שמחקרים מעידים.

יום הטבעונות הבינלאומי שחל היום (ה-1 בנובמבר) הוא הזדמנות טובה לבחון אפשרות לבחור בטבעונות.

כמובן שאף אחד לא כופה עליכם שום דבר. הבחירה בטבעונות היא אישית לחלוטין אך הסיבות הבאות אולי יספקו לכם מידע נוסף בנושא.

כמובן שגם אם תחליטו להמשיך לאכול בשר אך לצמצם את צריכתו גם זה יהיה צעד מבורך.

אז הנה הנימוקים הכי בולטים לומר לכל ההמבורגרים והסטייקים האלה שלום ולא להתראות.

1. כל הבשר המטוגן הזה עושה לכם רע בגוף<http://bevegan.co.il/wp-content/uploads/sites/9/2017/01h2>

בעוד הדיווחים בתקשורת שהשוו בין אכילת בשר לסכנה בעישון סיגריות הוקעו כמוגזמים, על פי החוקרים, מי שאוכל 50 גרם בלבד של בשר מעובד מדי יום – המקבילה של נקניקיה אחת או שתי פרוסות פסטרמה – מגדיל את הסיכון ללקוח בסרטן המעי הגס ב-18 אחוזים.

הצעה חלופית: לוותר על בשר מעובד, לעבור לאכילת בשר רק שלוש פעמים בשבוע.

2. זו דרך מצוינת לעזור לבעלי חיים להפסיק לסבול

הסרטונים שמתעדים את ההתעללות שעוברים בעלי חיים במשחטות עשו לכם רע? ניסיתם להשקיט את המצפון שלכם בטיעון כי מדובר רק במשחטות מסוימות ואילו ברוב המשחטות מתקיימת “שחיטה הומנית”? אבל אתם יודעים בתוך תוככם שאין דבר כזה.

בחוות תעשייתיות רבות בעלי חיים מפוטמים בתנאים איומים. הם לעולם לא יעמידו צאצאים, ינוע בצורה חופשית או יזכו לחיות ברווחה כפי שהם יכלו לחיות בטבע.

כל המשטר הזה מתקיים על מנת שאנחנו נוכל לבסוף להזמין סטייק מדמם בסעודה רומנטית. אם חושבים על זה כך, זה כבר הרבה פחות רומנטי.

במקום להמציא תירוצים, יש דרך הרבה יותר פשוטה לעזור לבעלי חיים ולמנוע סבל נוסף. להפוך לטבעונים.

3. אנחנו לא עגלים

יותר מכפי שהפרה רוצה להיניק, אנחנו רוצים לינוק. ליתר דיוק, הפרה לא רוצה להיניק אותנו בכלל. זה לא טבעי לה. בשלב מסוים בהיסטוריה, התפישה המעוותת כי טבעי לאנשים לשתות חלב פרה השתרשה והפכה לתעשייה שלמה וחלק ממוסכמה חברתית.<http://bevegan.co.il/wp-content/uploads/sites/9/2017/01p>

אך אין זה אומר שזה המצב הטבעעי. החלב שמייצרת הפרה אמור לשמש לוולדים שלה – בדיוק כמו אצל בני אדם.

עם זאת, בחוות עגלים מופרדים מאמם זמן קצר לאחר ההמלטה כדי שהחלב שנועד במקור עבורם יופק עבור בני אדם.

הרבה יותר סביר מבחינה ביולוגית אם היינו שותים כולנו חלב אם תעשייתי מאשר חלב פרה. אם הרעיון הזה מזעזע אתכם, מדוע שתיית חלב פרה נשמעת לכם טבעית?

4. תוכלו לחסוך לעצמכם מחלות לב

אנשים צעירים לא נוטים לחשוב על השלכות התזונה שלהם, אך כשמתבגרים כל המזון עתיר שומני החיות הורג אותנו, ממש כך. הסתיידות עורקי הלב, למשל, מקושרת ישירות לתזונה מבוססת בשר, והיא הגורם העיקרי למוות במדינות רבות במערב. על ידי אימוץ תזונה צמחונית תוכלו להפחית דרמטית את הסיכויים שלהם לחלות במחלה.<http://bevegan.co.il/wp-content/uploads/sites/9/2017/01p>

5. חקלאות בעלי החיים הורסת את כדור הארץ

יפה שאתם מזדעקים נגד אנרגיות מזהמות ובזבזניות או גזי החממה, אך הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות למען הסביבה שלנו היא להפסיק לאכול בשר חיות. הפקת בשר תעשייתית היא אחד הגורמים המובילים לשינויי אקלים, דילול מאגרי המים, זיהום האדמה ובעיות סביבתיות נוספות, על פי חוקרים באו”ם אכילת דגנים וירקות במישרין, במקום לפטם חיות בהם, תחסוך אדמה ומים, וזו בדיוק הסיבה מדוע האו”ם  סבור כי תזונה טבעונית חיונית כדי להציל את העולם מהשלכות גרועות יותר של שינויי האקלים.

6. מזון טבעוני יכול להיות טעים!

תשכחו מהדימוי הישן של אנשים שדופים שאוכלים חסה. אמנם, המחשבה על ויתור על המבורגרים, כריכי עוף וגלידה עשויה להישמע מדכאת לאוכלי בשר, אך עקב הגידול בפופולריות של הטבעונות, יש תחליפי בשר טבעונים ומזון לא חלביים שניחנים בטעם העשיר של המזון המקורי מינוס הכולסטרול והאכזריות.<http://bevegan.co.il/wp-content/uploads/sites/9/2017/01p>

למידע נוסף בקרו בטבעוניות נהנות יותר.

About the author

גל מור

גל מור הוא מהמייסדים והעורך הראשי של BeMedia ו"חורים ברשת". גל הוא מאנשי התוכן הוותיקים והבולטים בתחום הדיגיטל. הוא היה כתב המחשבים הראשון של אתר ynet עורך ערוץ המחשבים ומנהל פיתוח התכנים באתר. בשנת 2016 ייסד את Bemedia, פלטפורמת מדיה באמצעות חוכמת ההמונים

Comments

comments

Add Comment

Click here to post a comment

-->

חמים עכשיו

[if lt IE 9]
[if lt IE 9]